تبلیغات
اســـــلـام - فضیلت نماز با جماعت
 
اســـــلـام
فقه و تشریح اسلــام به طریقه سنی
پیام ما


بسم الله الرحمن الرحیم

از انجایی که بر همگان هویدا است کشور عزیز مان افغانستان فعلاً در یک شرایط بحرانی واقع است، چنین که مشاهده مینماییم اکثریت جوانان این کشور از آداب و رفتار های اسلامی شانه خالی کرده دارند و به طرف فحشا و انحرافات روانه هستند. پس دوستان و هم قطارات محترم و اسلام دوست بیایید دست به دست هم داده این کشور رنجدیده و مسلمان افغانستان را از این بحران ها و فحشا امروزی بیرون کرده، وظیفه ایمانی و وجدانی خود را ادا کرده و نگذاریم تا این انحرافات به پایه های بلندی اش برسد و امید داریم تا با همکاری های شما دوستان روزی برسد که یک جامعه کاملاً اسلامی داشته و هیچ فرد این ملت مسلمان از کردار و رفتار غیر اسلامی پیروی نکند.
پس لطفا اگر خود را مسلمان واقعی میخوانید پس وظیفه یک مسلمان واقعی را انجام داده و در رابطه به کاهش این فساد ها و فحشا و ساختن یک جمهوری اسلامی افغانستان نه در ظاهر بلکه در باطن کوشش لازمی از خود به خرچ بدهیم تا هم دنیا و هم آخرت مان گلزار باشد.
کسی که سپردش به بادار باشد
مثل ابراهیم آتش بر او گلزار باشد

با احترام:

مدیران : پرویز صافی و ----- روح الله ندا

اللّهم أنی أستخیرُك بعلمك وأستقدرك بقدرتك وأسألك من فضلك العظیم فإنك تَقْدِرُ ولا أَقَدِْر وتعلَمْ ولا أَعْلَمْ وأنت علاَّمُ الغیوب .

دعاء الاستخاره


فضیلت نماز با جماعت

·       فرمائش  حضرت رسول اللّه صلی اللّه علیه وسلم است که ثواب نماز باجماعت ازنمازتنهائئ بیست وشش درجه زیادتراست. (اوکما قال)

·       نبی الرحمته صلی اللّه علیه وسلم میفرمایدکه هرکه بااخلاص تاچهل روزبد ین صورت نمازباجماعت بگذردکه تکبیراولی ازاوفوت نشوداورا دو  پروانه حاصل میگردد.اول آزادی ازجهنم دوم برائت ازنفاقاوکما قال(

·       فرمائش گرامی سیدالاولین والآخرین صلی اللّه علیه وسلم است که درهر دِه وآبادی یا  بیا بانی سه نفرباشدودرآنجابا جماعت نمازخوا نده نشودبرآنهاشیطان مسلط میگرددازاین جهت نمازباجماعت راضروری بد انید.گرگ گوسفندی رامیخوردکه تنهامی چردوگرگ انسا ن شیطان است.)اوکما قال(

برمریض،معذور،بچه های نابالغ،زنان ونابینانمازباجماعت واجب نیست.وبنا براعذارمندرجهءذیل شخص صحت مندرا  نیز  ترک جماعت روااست.

1.   سردی شدید

2.   طوفان بادشدید

3.   تاریکی وظلمت شدید

4.   بارندگی شدید   که زمین گل و آب باشد

5.   خطر سرقت مال و اسباب

6.   خوف حمله دشمن انسان یا درنده ای

7.   ترس از ظالمی

8.   فشار قضأ حاجت

9.   شدت گرسنه گی در صورتی که طعام حاظر باشد

10.   تیمار داری مریض

اولیای کرام که از لذت حقیقی نماز آشنا میباشند بعضی از ایشان فرموده است که در نماز دوازده چیز است که حق تعالی آنرا دو دوازده چیز دیگر داخل و ضم فرموده است. اگر کسی این دوازده چیز را خوب و کاملاً رعایت کند نماز وی کامل و مکمل خواهد شد. ثمرات و فواید اشیای دوازده گانه عاید او میشود و آن دوازده امر از این قرار است.

·       علم

·       وضو

·       لباس

·       وقت

·       روی کردن طرف قبله

·       نیت

·       تکبیر تحریمه

·       قیام

·       قرائت

·       رکوع 

·       سجده

·       قعده

توضیح و تشریح این امور از کتب اولیا اللّه و صحبت ایشان حاصل و میسر میشود. البته به صورت مسایل توضیحات لازمه آن درین مقام مرقوم میگردد.

بیایید تا با اسلام صادق باشیم. برگرفته شده از کتاب نماز کامل، 
Let,s Be Honest With Islam.


آمار
  • تمام دیدار ها:
  • دیدار امروز :
  • دیدار دیروز :
  • دیدار این ماه :
  • دیدار ماه قبل :
  • نویسندگان :
  • مجموعه مضامین :
  • آخرین دیدار :
  • آخرین مضمون ارسالی :