تبلیغات
اســـــلـام - ارکان اســلام
 
اســـــلـام
فقه و تشریح اسلــام به طریقه سنی
پیام ما


بسم الله الرحمن الرحیم

از انجایی که بر همگان هویدا است کشور عزیز مان افغانستان فعلاً در یک شرایط بحرانی واقع است، چنین که مشاهده مینماییم اکثریت جوانان این کشور از آداب و رفتار های اسلامی شانه خالی کرده دارند و به طرف فحشا و انحرافات روانه هستند. پس دوستان و هم قطارات محترم و اسلام دوست بیایید دست به دست هم داده این کشور رنجدیده و مسلمان افغانستان را از این بحران ها و فحشا امروزی بیرون کرده، وظیفه ایمانی و وجدانی خود را ادا کرده و نگذاریم تا این انحرافات به پایه های بلندی اش برسد و امید داریم تا با همکاری های شما دوستان روزی برسد که یک جامعه کاملاً اسلامی داشته و هیچ فرد این ملت مسلمان از کردار و رفتار غیر اسلامی پیروی نکند.
پس لطفا اگر خود را مسلمان واقعی میخوانید پس وظیفه یک مسلمان واقعی را انجام داده و در رابطه به کاهش این فساد ها و فحشا و ساختن یک جمهوری اسلامی افغانستان نه در ظاهر بلکه در باطن کوشش لازمی از خود به خرچ بدهیم تا هم دنیا و هم آخرت مان گلزار باشد.
کسی که سپردش به بادار باشد
مثل ابراهیم آتش بر او گلزار باشد

با احترام:

مدیران : پرویز صافی و ----- روح الله ندا

اللّهم أنی أستخیرُك بعلمك وأستقدرك بقدرتك وأسألك من فضلك العظیم فإنك تَقْدِرُ ولا أَقَدِْر وتعلَمْ ولا أَعْلَمْ وأنت علاَّمُ الغیوب .

دعاء الاستخاره

1390/01/22 :: نویسنده : پرویز صافی

ارکان اسلام

عمارت عظیم الشان در فیع القدر اسلام بر این پنج ستون که ذیلاً ذکر می شودقائم و پا بر جا  است.

1.    توحید و رسالت

2.    نماز

3.    روزه

4.    زکواۀ

5.    حج

بعضی از علمأ جهاد را هم داخل نموده است و اگر احدی خداوند متعال را خدای یکتا و حضرت محمد مصطفی صلی اللّه علیه وسلم را نبی صادق و خاتم النبیّن تسلیم کرده و مسلمان نشود و پی بقیه عبادات چهارگانه برای وی بی فایده است ولو اینکه او در تمام عمر نماز گذارد  جح کند، روزه گیرد. نه این عبادات نزد خدای عزوجل مقبول است و نه مفید آخرت او است از این جهت لازم است اوّل کلمه طیّبه را خوانده و وحدانیت خدا و رسالت حضرت رسول  را بزبان اقرار و بدل تصدیق نماید و آنانکه پشت در پشت مسلمان می باشند ایشان را لازم است که برای تجدید اقرار و تصدیق خود این کلمه را ورد زبان سازند.

خداوند متعال و رسول اکرم صلی اللّه علیه و سلم به منظور تحصیل کیفیت مذکورۀ اقرار و تصدیق. خواندن کلمات ذیل را برای مسلمان بازم و ضروری قرار داده است که آنرا  ما مسلمانان کلمهء طیّبه یا کلمهء شهادت میگوئیم – یعنی

1. لَآ اِلَـــهَ اِلَّا اللهُ مُحَمَّدٌ رَّسُوْلُ الله-

بجز  خدا (ج) هیچ  معبودی نیست محمد صلی اللّه علیه وسلم رسول خدا است. 

2. اَشْهَدُ اَنْ لَّآ اِلَهَ الله وَ اَشْهَدُ اَنَّ مُحَمَّدًا عَبْدُه‘ وَرَسُوْلُه‘-

گواهی میدهم که جز اللّه (ج) هیچ معبودی نیست و گواهی میدهم که محمد صلی اللّه علیه  و سلم بنده و رسول اوست.

پس ازین اقرار و تصدیق او مکلف تمام احکام و عبادت اسلام میشود و حفاظت و قائم و بر قرار داشتن بقیه چهار ستون اسلام (عبادت فرضیه)  براو واجب میگردد و اگر از فزضیت یکی از این چهار عبادات یا همه را انکار کند از اسلام خارج است و ترک کنندهء آن بسیار ازین جهت در مورد این امر مهم و فریضه اساسی اسلام ذیلاً قدری تو ضیح خواهیم داد.

بیایید تا با اسلام صادق باشیم.
Let,s Be Honest With Islam.


آمار
  • تمام دیدار ها:
  • دیدار امروز :
  • دیدار دیروز :
  • دیدار این ماه :
  • دیدار ماه قبل :
  • نویسندگان :
  • مجموعه مضامین :
  • آخرین دیدار :
  • آخرین مضمون ارسالی :