تبلیغات
اســـــلـام - اصطلاحات فقهی (قسمت دوم)
 
اســـــلـام
فقه و تشریح اسلــام به طریقه سنی
پیام ما


بسم الله الرحمن الرحیم

از انجایی که بر همگان هویدا است کشور عزیز مان افغانستان فعلاً در یک شرایط بحرانی واقع است، چنین که مشاهده مینماییم اکثریت جوانان این کشور از آداب و رفتار های اسلامی شانه خالی کرده دارند و به طرف فحشا و انحرافات روانه هستند. پس دوستان و هم قطارات محترم و اسلام دوست بیایید دست به دست هم داده این کشور رنجدیده و مسلمان افغانستان را از این بحران ها و فحشا امروزی بیرون کرده، وظیفه ایمانی و وجدانی خود را ادا کرده و نگذاریم تا این انحرافات به پایه های بلندی اش برسد و امید داریم تا با همکاری های شما دوستان روزی برسد که یک جامعه کاملاً اسلامی داشته و هیچ فرد این ملت مسلمان از کردار و رفتار غیر اسلامی پیروی نکند.
پس لطفا اگر خود را مسلمان واقعی میخوانید پس وظیفه یک مسلمان واقعی را انجام داده و در رابطه به کاهش این فساد ها و فحشا و ساختن یک جمهوری اسلامی افغانستان نه در ظاهر بلکه در باطن کوشش لازمی از خود به خرچ بدهیم تا هم دنیا و هم آخرت مان گلزار باشد.
کسی که سپردش به بادار باشد
مثل ابراهیم آتش بر او گلزار باشد

با احترام:

مدیران : پرویز صافی و ----- روح الله ندا

اللّهم أنی أستخیرُك بعلمك وأستقدرك بقدرتك وأسألك من فضلك العظیم فإنك تَقْدِرُ ولا أَقَدِْر وتعلَمْ ولا أَعْلَمْ وأنت علاَّمُ الغیوب .

دعاء الاستخاره

1- حیض:
خونی که بعد از بلوغ از فرج (مجرای پیشاب) زنان هر ماه خارج میشود حیض گفته میشود کمترین مدت آن سه روز و بیشترین مدت آن ده روز است.
2- حیوانات دریایی:
آن حیواناتی که در آب پیدا شده و دردریا به سر برند خواه دور از آب زنده بمانند یا نه مانند ماهی، نهنگ و غیره حیوانات دریایی گفته میشوند.
3- حیواانات دموی:
حیواناتی که در بدن شان خون جریان داشته باشد حیوان دموی گفته می شود.
حیوانات غیر دموی:
حیواناتی که در بدن شان خون جریان نداشته باشد مانند: پشه، مگس و غیره حیوان غیر دموی گفته می شوند.
4- خسوف:
وقتی که به اثر افتیدن سایه ی زمین به مهتاب، ماه تاریک شود، آن را خسوف گویند که در قرآن به (خسف القمر) تعبیر شده است دو رکعت نماز مسنونه که درین هنگام خوانده می شود به نام نماز خسوف یاد می شود.
5- دباغت:
پختن ( آش دادن) چرم که در اثر رطوبت و بد بویی پوست از بین میرود دباغت گفته میشود با دباغت پوست تمام حیوانات حرام و حلال پاک می شود مگر پوست خنزیر هرگز پاک نمیشود دور کردن بدبویی و رطوبت از هر طریق ممکنه دباغت گویند.
6- درهم:
درهم سه گرام و 125 ملی گرام وزن دارد و ساحه ی آن به اندازه ی وسط کف می باشد.
7- دو مَثَل:
در وقت زوال آفتاب سایه ی همه اشیأ، سایه ی اصلی آنها میباشد، هرگاه سایه ی چیزی دو چند سایه ی زوال شود آنرا دو مَثَل گویند.
8- رکن:
آن قسمت های شی را گویند که قیام آن چیز بر آن استوار باشد و جمع آن ارکان است چنانچه ارکان نماز قیام، قرائت، رکوع ، سجده و قعده ی اخیر میباشد که ادای نماز به آن مربوط است یا ارکان اسلام که پنج بنای مسلمانی هم گفته میشود همچون عقیده، نماز، روزه، زکات و حج و با نبودن این ارکان بنای اسلام پا بر جا نم ماند.
9- زوال:
مراد از زوال مایل شدن آفتاب است که در فارسی پیشین گفته می شود.
بیایید تا با اسلام صادق باشیم. اصطلاحات فقهی، 
Let,s Be Honest With Islam.


آمار
  • تمام دیدار ها:
  • دیدار امروز :
  • دیدار دیروز :
  • دیدار این ماه :
  • دیدار ماه قبل :
  • نویسندگان :
  • مجموعه مضامین :
  • آخرین دیدار :
  • آخرین مضمون ارسالی :