تبلیغات
اســـــلـام - مسح و طریقه آن
 
اســـــلـام
فقه و تشریح اسلــام به طریقه سنی
پیام ما


بسم الله الرحمن الرحیم

از انجایی که بر همگان هویدا است کشور عزیز مان افغانستان فعلاً در یک شرایط بحرانی واقع است، چنین که مشاهده مینماییم اکثریت جوانان این کشور از آداب و رفتار های اسلامی شانه خالی کرده دارند و به طرف فحشا و انحرافات روانه هستند. پس دوستان و هم قطارات محترم و اسلام دوست بیایید دست به دست هم داده این کشور رنجدیده و مسلمان افغانستان را از این بحران ها و فحشا امروزی بیرون کرده، وظیفه ایمانی و وجدانی خود را ادا کرده و نگذاریم تا این انحرافات به پایه های بلندی اش برسد و امید داریم تا با همکاری های شما دوستان روزی برسد که یک جامعه کاملاً اسلامی داشته و هیچ فرد این ملت مسلمان از کردار و رفتار غیر اسلامی پیروی نکند.
پس لطفا اگر خود را مسلمان واقعی میخوانید پس وظیفه یک مسلمان واقعی را انجام داده و در رابطه به کاهش این فساد ها و فحشا و ساختن یک جمهوری اسلامی افغانستان نه در ظاهر بلکه در باطن کوشش لازمی از خود به خرچ بدهیم تا هم دنیا و هم آخرت مان گلزار باشد.
کسی که سپردش به بادار باشد
مثل ابراهیم آتش بر او گلزار باشد

با احترام:

مدیران : پرویز صافی و ----- روح الله ندا

اللّهم أنی أستخیرُك بعلمك وأستقدرك بقدرتك وأسألك من فضلك العظیم فإنك تَقْدِرُ ولا أَقَدِْر وتعلَمْ ولا أَعْلَمْ وأنت علاَّمُ الغیوب .

دعاء الاستخاره

مسح
اگر به بدن زخم یا دانه و دمل و جراحتی باشد و رساندن آب بر آن مضر است یا عصابه (جراحت بند) بر آن بسته است زخمی است که پانسمان شده باشد یا استخوانی شکسته و بر آن جبیره ای ( چوب شکسته بند یا گچ ) بسته شده است و از باز کردن آن احتمال ناراحتی بیشتری میباشد یا باز کردن عصابه و جبیره و دوباره بستن آن دشوار باشد.

در تمام این صورت های بجای شستن جایهای که متأثر است انگشتان دست تر خود را بر آن بمالد اگر عصابه یا جبیره علاوه از محل زخم قسمتی را از صحیح و سالم بدن پوشانده است پس در تمام یا اکثر آن انگشتان را بمالد.

اگر کسی موزه چرمی در پا کند در حال مسافرت تا سه روز ودر حال اقامه تا یک روز میتواند بر موزه ها مسح کند وشستن پاها لازم نیست بشرطیکه پس از وضو گرفتن موزه ها را بپوشند و مدت سه شبانه روز یا یک شبانه روز از وقت شکستن وضو شمار میشود یعنی از وقت شکستن وضویکه پس از وضو فجر موزه را پوشید و بوقت عصر نقص وضو شد پس از وقت عصر سه شبانه روز یا یک شبانه روز شمار میشود- بر جوراب در صورتیکه نجی باشد و دستکش یا اعمامه مسح جایز نیست.


طریق مسح:

سه انگشت دست را که تر باشد بر پشت پا نهاده و به طرف بالای پا بکشد و به مسح کشیدن به عرض پا یا به زیر آن مسح صحیح نمی باشد.

بیایید تا با اسلام صادق باشیم. برگرفته شده از کتاب نماز کامل، 
Let,s Be Honest With Islam.


آمار
  • تمام دیدار ها:
  • دیدار امروز :
  • دیدار دیروز :
  • دیدار این ماه :
  • دیدار ماه قبل :
  • نویسندگان :
  • مجموعه مضامین :
  • آخرین دیدار :
  • آخرین مضمون ارسالی :