تبلیغات
اســـــلـام - غسل و طریقه آن
 
اســـــلـام
فقه و تشریح اسلــام به طریقه سنی
پیام ما


بسم الله الرحمن الرحیم

از انجایی که بر همگان هویدا است کشور عزیز مان افغانستان فعلاً در یک شرایط بحرانی واقع است، چنین که مشاهده مینماییم اکثریت جوانان این کشور از آداب و رفتار های اسلامی شانه خالی کرده دارند و به طرف فحشا و انحرافات روانه هستند. پس دوستان و هم قطارات محترم و اسلام دوست بیایید دست به دست هم داده این کشور رنجدیده و مسلمان افغانستان را از این بحران ها و فحشا امروزی بیرون کرده، وظیفه ایمانی و وجدانی خود را ادا کرده و نگذاریم تا این انحرافات به پایه های بلندی اش برسد و امید داریم تا با همکاری های شما دوستان روزی برسد که یک جامعه کاملاً اسلامی داشته و هیچ فرد این ملت مسلمان از کردار و رفتار غیر اسلامی پیروی نکند.
پس لطفا اگر خود را مسلمان واقعی میخوانید پس وظیفه یک مسلمان واقعی را انجام داده و در رابطه به کاهش این فساد ها و فحشا و ساختن یک جمهوری اسلامی افغانستان نه در ظاهر بلکه در باطن کوشش لازمی از خود به خرچ بدهیم تا هم دنیا و هم آخرت مان گلزار باشد.
کسی که سپردش به بادار باشد
مثل ابراهیم آتش بر او گلزار باشد

با احترام:

مدیران : پرویز صافی و ----- روح الله ندا

اللّهم أنی أستخیرُك بعلمك وأستقدرك بقدرتك وأسألك من فضلك العظیم فإنك تَقْدِرُ ولا أَقَدِْر وتعلَمْ ولا أَعْلَمْ وأنت علاَّمُ الغیوب .

دعاء الاستخاره

غسل

ناپاکی ای را که غسل از آن واجب است حدثِ اکبر گویند غسل از چهار چیز فرض میشود.

1.   خروج منی با فشار و لذت و شهوت در حالت بیداری باشد یا در خواب و به هر سببی که باشد.

2.   داخل شدن سر عضو تناسلی مرد در یکی از دو راه (قبل و دبر) انسان خواه منی خارج شود یا نه.

3.   آمدن حیض.

4.   آمدن نفاس.


فرایض غسل:

فرایض غسل عبارت از سه اند:

1.   مضمضه کردن.

2.   آب در بینی کردن.

3.   آب را یک بار بر تمام بدون روان ساختن.

اگر از تمام بدن بقدر سر موی خشک بماند غسل جایز نخواهد شد و پس از غسل اگر معلوم شود که جای از بدنش خشک مانده است رساندن آب بر آن لازم است و تنها مالیدن دست تربر آن جای خشک کافی نیست.

            

طریق مسنون غسل

اولاً هردو دست را تا مچ بشوید بعداً استنجا کند پس از آن اگر نا پاکی بر بدنش باشد آنجا را بشوید سپس وضؤ بگیرد و اگر بر جای بلندی نشسته و غسل میکند پا ها را هم هنگامیکه وضؤ میگیرد بشوید والاّ از غسل پا ها را بشوید پس از وضؤ سه مرتبه آب را بر تمام بدن طوری روان سازد که بر همه ی بدن آب برسد بار اوّل آب بر بدن خود ریخته و تمام آنرا با دست خود بمالد تا آب به تمام بدن بخوبی برسد.

 هدایت:

برای صحیح بودن وضؤ و غسل آبِ پاک شرط است. آبیکه با آن یکبار وضؤ یا غسل کرده شده است اگر چه به ذات خود پاک است لاکن دوباره سبب تطهیر نمیباشد.

بیایید تا با اسلام صادق باشیم. برگرفته شده از کتاب نماز کامل، 
Let,s Be Honest With Islam.


آمار
  • تمام دیدار ها:
  • دیدار امروز :
  • دیدار دیروز :
  • دیدار این ماه :
  • دیدار ماه قبل :
  • نویسندگان :
  • مجموعه مضامین :
  • آخرین دیدار :
  • آخرین مضمون ارسالی :